Wszystko do dachu w jednym miejscu

63 220 52 79 8:00 AM - 16:00 (Pon-Pt) 9:00 AM - 13:00 (Sob)

Rynny dachowe z tytancynku naturalnego i patynowanego

Zobacz elementy systemu rynnowego półokrągłego z klasycznego tytancynku.

Rynny dachowe z tytancynku naturalnego i patynowanego ø105, ø125, ø153, ø192mm.

Jako skład fabryczny wszelkiego orynnowania dachowego mamy przyjemność przedstawić Ci ten popularny, znany i ceniony system rynnowy z tytancynku występujący w kilku klasycznych głębokich średnicach przetłoczenia i charakteryzujący się niezwykłą wytrzymałością mechaniczna i odpornością na czynniki atmosferyczne - JAW Konin Twój dostawca sprawdzonych rozwiązań.

Głęboka rynna dachowa tytan-cynk.

Rynny do odprowadzenia wody z połaci dachowej dostępne w tradycyjnych rozwinięciach oraz w wersjach naturalnych jak i patynowanych. Na zamówienie: patyna, grafit, anthra, quartz oraz nova.

Średnice: ø105, ø125, ø153, ø192 | Długości: 1,2,3,4m | Grubość: 0.6mm

Rynna dachowa z tytanocynku naturalnego lub patynowanego.

Pamiętaj o tym, żeby tytancynku nie łączyć z miedzią, ponieważ zachodzi zjawisko korozji między tymi metalami.

Średnica rynny ø105 mm odpowiada rozwinięciu 250 mm | Średnica rynny ø125 mm odpowiada rozwinięciu 280 mm

Średnica rynny ø153 mm odpowiada rozwinięciu 333 mm | Średnica rynny ø192 mm odpowiada rozwinięciu 400 mm

Dylatacja do rynny tytan-cynk z uszczelką.

Złączka dylatacyjna służy do kompensacji ruchu liniowego podczas intensywnego nagrzewania się lub wychładzania się rynien z tytancynku lub miedzi. Stosowana kiedy ciąg rynien przekracza 12-15mb.

Szerokość: 300mm

Dylatacja rynnowa tytancynk z uszczelką EPDM

Pamiętaj o tym, że dzięki złączce dylatacyjnej unikniesz przykrych niespodzianek w przypadku dużego rozszerzenia się rynny podczas upałów.

Lej spustowy z tytancynku zaciskany na rynnie.

Lej spustowy z tytancynku to element systemowy do odprowadzenia wody z rynny dachowej do rury wpinany w przednie wywinięcie rynnowe i zawijany na tylnym.

Rozmiary: do wszystkich rozwinięć rynnowych 400, 333, 280 i 250 mm

Lej spustowy z tytancynku naturalnego lub patynowanego.

Rozmiary: 80/60, 105/80, 125/80, 125/100, 153/80, 153/100, 153/120, 192/100, 192/120 i 192/150mm.

Sztucer rynnowy z tytancynku do wlutowania.

Jest to uproszczona wersja leja spustowego, która wymaga jednak dużo więcej czasu podczas montażu w systemie lutowania.

Średnice: ø60, ø80, ø100, ø120, ø150mm | Zalecany montaż: wlutowanie w rynnę

Sztucer do rynny z tytancynku naturalnego

Średnice: ø60, ø80, ø100, ø120, ø150mm | Montaż: lutowanie lub klejenie

Sito rynnowe - zabezpieczenie przed liśćmi.

Sitko rynnowe zwane czasem koszyczkiem to prosty lecz bardzo skuczteczny element do zabepieczenia systemów rynnowych przed zapychaniem na przykład liśćmi. Montowany bezpośrednio w leju spustowym lub sztucerze rynnowym.

Średnice: 80, 100, 120, 150mm

Sito rynnowe wykonane jest ze stali ocynkowanej galwanicznie.

Sita rynnowe dostępne są dla średnic rur: ø80, ø100, ø120, ø150mm.

Kosz zlewowy z tytan-cynku naturalnego.

Występuje w średnicach wylotowych 80, 100, 120 i 150mm przy możliwym podania wymiarów docelowych i wykonany jest w całości z tytan-cynku ze względu na wysokie właściwości plastyczne.

Na zamówienie pod dowolny wymiar i odejście rury.

Kosz zlewowy z tytancynku.

Kosze zlewowe z tytancynku wykonujemy pod dowolny wymiar i kształt wskazany przez Ciebie z dowolnie usytuowanym dolnym wylotem. Ze względu na dużą róznorodność kształtów można wykonać dowolne kształty ozdobne kosza oraz dowolną średnicę wylotu rury. Zlecenia wykonywane są na podstawie rysunku technicznego.

Kosz zlewowy na dowolny wymiar.

Możliwe jest wykonanie dowolnego rozmiaru kosza rynnowego przy podaniu indywidualnej szerokości, głębokości, wysokości oraz średnicy ujścia pod rurę spustową. Pełna estetyka wykonania i oczywiście duża wytrzymałość.

Czas realizacji i koszt ustalać telefonicznie - Telefon 63 220 52 79

Zobacz znane modele koszy zlewowych pod zamówienie.

Kosze zlewowe można zamówić w klasycznym ocynku, tytancynku, miedzi lub malowane pod dowolny kolor z palety RAL.

Kosz zlewowy z tytancynku w dowolnym rozmiarze.

Kosze zlewowe z tytancynku wykonujemy pod dowolny wymiar, dowolny kształt, dowolnie usytuowany wylot dolny lub boczny oraz dowolną średnicę rury do odprawadzenia wody ze zbiornika zbiorczego. Zlecenia wykonywane są na podstawie rysunku technicznego.

Narożnik rynny wewnętrzny kąt 90° z tytancynku.

Narożnik do połączenia rynien miedzy sobą w wewnętrznych załamaniach budynku pod kątem 90° najczęściej przy układzie kopertowym. Łączony z rynną na klej lub poprzez tradycyjne lutowanie.

Występuje w średnicach: 100, 125, 150 i 192mm.

Narożnik rynny wewnętrzny o kącie 90° z tytancynku.

Narożniki z miedzi naturalnej możemy wykonać także pod dowolny kąt wskazany przez Ciebie zarówno w wersji wewnętrznej jak i zewnętrznej. Narożniki oprócz klejenia i lutowania można także łączyć na złączki zatrzaskowe z uszczelką EPDM.

Narożnik rynny zewnętrzny o kącie 90° z tytancynku.

Narożnik do połączenia dwóch ciągów rynien na zewnętrznych załamaniach budynku pod kątem prostym 90° w układzie kopertowym. Istnieje możliwość realizacji pod dowolny wymiar i kąt.

Występuje w średnicach: 100, 125, 150 i 192mm.

Narożnik rynnowy zewnętrzny 90° z blachy tytanowo-cynkowej.

Narożniki z tytancynku gołowalcowanego naturalnego jak i patynowanego możemy wykonać także pod dowolny kąt wskazany przez Ciebie zarówno w wersji wewnętrznej jak i zewnętrznej.

Uchwyt rynnowy stalowy doczołowy do rynny tytancynk.

Służy do mocowania rynny dachowej na desce czołowej pokrycia dachowego. Rynna dachowa mocowana jest na wewnętrzną i zewnętrzną blachę mocującą o grubości 0.7mm, a system otworów pozwala na dokładną regulację ustawienia.

Występuje we wszystkich średnicach.

Doczołowy ciężki uchwyt rynnowy z miedzi.

Jest to ciężka i bardzo sztywna wersja haka doczołowego wykonanego z grubej blachy stalowej powlekanej ocynkiem galwaniczym lub ogniowym. Występuje we wszystkich średnicach: 100, 125, 150 i 192mm.

Hak rynnowy prosty nakrokwiowy z noskiem.

Służy do mocowania rynny dachowej bezpośrednio do krokwi pokrycia dachowego. Przy montażu dla przyspieszenia i dokładności wykonania niezbędny jest giętak do haków stalowych. Bardzo masywny hak wykonany jest z płaskownika 5mm.

Występuje w średnicach: 105, 125, 153 i 192mm.

Uchwyt rynnowy prosty ocynkowany typu blaszka-nosek.

Jest to masywna i bardzo gruba wersja haka z płaskownika stalowego w ocynku galwanicznym lub ogniowym mocowana nakrokwiowo. Haki długie występują w rożnych długościach części montażowej od kilkunastu cm do nawet 60 cm.

Hak rynnowy ocynkowany typu blacha-blacha.

Służy do mocowania rynny dachowej bezpośrednio do krokwi pokrycia dachowego. Hak rynnowy zapina się obustronnie na rynnie dzięki zaginanych blaszkach. Bardzo masywny hak wykonany jest z płaskownika 5mm.

Występuje w średnicach: 105, 125, 153 i 192mm.

Hak rynnowy prosty ocynkowany typu blaszka-blaszka.

Jest to gruba wersja haka ze stali ocynkowanej czasem także malowanej proszkowo lub specjalnie zabezpieczonej mocowana nakrokwiowo z obustronnymi blaszkami. Podobnie jak w przypadku uchwytu blaszka-nosek haki można wykonać w wersji skręconej i dokręcać je do boku krokwi dachowych.

Dekiel rynnowy tytan-cynk uniwersalny płaski.

Pozwala na zamknięcie krańców orynnowania oczywiście poprzez klejenie lub lutowanie. Znacznie tańsza tradycyjna wersja w stosunku do zamknięcia z uszczelką.

Występuje w średnicach: 100, 125, 150 i 192mm.

Płaski dekiel do rynny z tytancynku do wlutowania.

Wersja płaska dekla, którą można zarówno klasycznie lutować lub po prostu wkleić specjalnym do tego celu klejem. Dzięki niemu można uzyskać znaczne oszczędności przy dachach gdzie występuję bardzo duża ilość tego typu elementów.

Ozdobne kuliste denko do rynny tytancynk.

Denko ozdobne kuliste to bardzo estetyczne i ciekawe zamknięcie krańców orynnowania oczywiście montowane na zasadzie wlutowania.

Występuje w średnicach: 105, 125, 153 i 192mm.

Ozdobne zaokrąglone denko z tytancynku do rynny dachowej.

Jest to wersja ozdobna dekla rynnowego, która imponująco podkreśla piękno tych trwałych i niezniszczalnych rynien dachowych.

Rura spustowa okrągła z tytancynku naturalnego.

Jest to typowa okrągła rura spustowa wykonana z tytancynku do systemu rynnowego, która posiada już gotowe mufy, dzięki temu dłuższych odcinkach łączenie rury z rurą następuje za pomocą krańcowego zwężenia. Przekroje rur to: ø60, ø80, ø100, ø120 i ø150mm.

Długości rur: od 0.5-4 mm | Grubość: 0.6-0.7 mm

Okrągła rura spustowa z tytancynku naturalnego gołowalcowanego.

Rury tytanowe we wszystkich średnicach posiadają kielich (mufkę). Rury występują w średnicach: ø60, ø80, ø100, ø120 i ø150mm.

Mufa - Złączka rury spustowej z tytancynku.

Jest to typowa mufka czyli złączka rury do połączenia rur spustowych jeśli potrzebne jest połączenie pociętych rur w dłuższe odcinki.

Występuje w średnicach ø60, ø80, ø100, ø120mm.

Mufa tytancynkowa do okrągłych rur spustowych.

Przy typowym połączeniu rur nie jest wymagana mufa łącząca ponieważ rury posiadają jednostronne zwężenie kielichowe na krańcach.

Kolanko uniwersalne do rur tytan-cynk.

Służy do połączenia rur spustowych z lejem kiedy rynna jest odsunięta od ściany oraz jako dolne kolanko wylotowe. Standardowy kąt rozwarcia to 45° lub 72°.

Występuje w średnicach ø60, ø80, ø100, ø120, ø150.

Kolanko uniwersalne z tytancynku gołowalcowanego.

Standardowe kolanko do rur ma najczęsciej kąt rozwarcia 72°, a także mniejszy kąt rozwarcia 45°. Kolanka tego typu są uniwersalne ponieważ można je montować zarówno na połączeniu miezy lejem spustowym a rurą jak i jako dolne kolano wylotowe.

Kolano tytanowe o większym kącie rozwarcia 85°.

Służy do połączenia rur spustowych z lejem kiedy rynna jest odsunięta od ściany oraz jako dolne kolanko wylotowe. Kąt rozwarcia to 85°.

Występuje w średnicach ø80, ø100, ø120 mm

Kolano tytancynkowe o większym kącie rozwarcia.

Kolanko ma kąt rozwarcia 85°. Przy połączeniu dwóch takich kolan można uzyskać odsadzkę z dużo większym odsunięciem.

Tytancynkowa odsadzka do rury spustowej.

Odsadzka odpływowa montowana jest kiedy potrzebne jest odsunięcie rur np. na gzymsie. Podobny efekt daje połączenie dwóch kolanek uniwersalnych.

Występuje w średnicach ø80, ø100, ø120 | Odejście: min 60mm

Odsadzka rury spustowej z tytancynku naturalnego.

Istnieje możliwość realizacji odsadzki pod dowolny wymiar. Przy realizacji pod dowolny wymiar podaj jaki potrzebujesz kąt rozwarcia oraz jakie ma być odejście od ściany - no i oczywiście średnica.

Obejma rury spustowej z trzpieniem M8.

Obejma rury w połączeniu z trzpieniem do obejmy służy do zamotowania rury spustowej do ściany budynku. Pasuje do niej trzpień z gwintem M8.

Występuje we wszystkich średnicach.

Obejma rury spustowej tytancynk z trzpieniem M8.

Występuje we wszystkich średnicach. Obejma najczęsciej wykonana jest ze stali ocynkowanej galwanicznie lub ogniowo. Na życzenie obejma może być specjalnie zabezpieczona lub pomalowana proszkowo pod kolor.

Obejma metalowa z trzpieniem wbijanym 140 i 200mm.

Obejma do zamotowania rury spustowej do ściany budynku lub do konstrukcji drewnianej poprzez wbijanie.

Występuje w średnicach ø80, ø100, ø120.

Obejma okrągła z trzpieniem wbijanym 140 i 200mm.

Uchwyt wbijany dostępny jest dla średnic rur ø80, ø100, ø120.

Trójnik rury spustowej z tytancynku.

Element do połączenia dwóch wylotów połaci dachowej w celu zmniejszenia ilości rur spadowych.

Średnice: ø60, ø80, ø100, ø120, ø150 | Kąt rozwarcia - 45° i 87°

Trójnik z tytancynku naturalnego do rury spustowej.

Na życzenie dowolna konfiguracja średnic i kątów rozwarcia trójnika.

Łapacz wody deszczowej wykonany z tytancynku.

Idealne rozwiązanie montowane na rurze spustowej w celu odprowadzenia wody deszczowej do podlewania ogrodów czy trawników.

Występuje w średnicach ø80, ø100, ø120, ø150mm.

Tytancynkowy łapacz wody deszczowej.

W pozycji zamkniętej łapacz wody służy za czyszczak zatrzymujący liście ponieważ posiada sitko.

Osadnik poziomy do montowania w ziemi.

Konstrukcja pozwala na czyszczenie instalacji rynnowej z liści w położeniu poziomym w ziemi czy kostce brukowej. Osadnik posiada wycięcia pasujące do wymaganej średnicy rury.

Do rur od ø50-125mm | Kolor: czarny lub brąz | Materiał: PCV

Osadnik poziomy do montowania w ziemi lub kostce.

Tego typu osadniki wykonane z pcv występują tylko w kolorze czarnym RAL 9005 lub brązowym RAL 8017.

Kolorystyka orynnowania TytanZinc.

Tabela poniżej przedstawia przybliżone barwy według których operuje się przy ustalaniu potrzebnych kolorów rynien i może Państwu pomóc w doborze odpowiedniej kolorystyki do wyglądu dachu lub elewacji.

Kolorystyka rynien z tytancynku gołowalcowanego i patynowanego.

Ze względu na wiele hut z których brany jest surowiec na rynny tytancynk oznaczenia patyn mogą się różnic podobnie jak odcienie patynowania też mogą być nieznacznie różne w zależności od partii patyn.