Wszystko do dachu w jednym miejscu

63 220 52 79 8:00 AM - 16:00 (Pon-Pt) 9:00 AM - 13:00 (Sob)

Najbardziej wytrzymałe miedziane rynny na świecie

Poznaj klasyczny system rynnowy wykonany z czystej miedzi w popularnych średnicach.

Rynny ze szlachetnej miedzi naturalnej - opis cech i zalet

Jako skład fabryczny orynnowania w Koninie mamy przyjemność zaproponować Ci superwytrzymały i doskonały system rynnowy miedziany - rynny z miedzi to najwyższa wytrzymałość i odporność na każde warunki atmosferyczne - JAW Konin czyli Twój dostawca sprawdzonych rozwiązań.

Doskonale dopracowane elementy rynnowe z miedzi.

Miedziane pokrycia dachu oraz rynny znane są od setek lat. Można je poznać po charakterystycznym zielonkawym nalocie zwanym patyną. Patyna powstaje w wyniku reakcji miedzi z zawartym w powietrzu dwutlenkiem węgla.

Miedź ma wysoką wytrzymałość mechaniczną porównywalną z wytrzymałością stali. Jest w 100% odporna na korozję zewnętrzną. Dobrze znosi różnice temperatur w zakresie takim jak stal, czyli od –40 do +100°C. Rynny miedziane są ponadto odporne na działanie promieniowania UV. Współczynnik rozszerzalności termicznej dla miedzi wynosi 0,017 mm/(m2·K) – dziesięciometrowa rynna przy różnicy temperatury 20°C wydłuży się o 3,4 mm.

Rynny z miedzi - szczegóły techniczne ... →

Kolory rynien z miedzi naturalnej i patynowanej.

Miedź jest odporna na słoną mgłę i zaniczyszczenie atmosferyczne, pod jej wpływem może się jedynie szybciej pokryć patyną, która skutecznie i samoczynnie chroni ją przed ich dalszą korozją. Miedziane orynnowanie w regionach, gdzie padają kwaśne deszcze - głównie w otoczeniu fabryk czy hut, zamiast patyną może się zaś pokryć czarnym nalotem siarczku miedzi jak w wersji orynnowania patynowanego oxid na życznie. Rynny miedziane są najbardziej trwałe – wytrzymują w nienaruszonym stanie od 150 do nawet 300 lat.

Uwaga: Rynny miedziane nie wymagają konserwacji, ani czyszczenia. Przy wyborze ekskluzywnych rynien miedzianych pamiętaj, że miedzi nie należy łączyć na dachu ze stalą ocynkowaną, aluminium, cynkiem, tytan-cynkiem oraz materiałami miedziowanymi galwanicznie ze względu na korozję kontaktową. Dotyczy to głównie obróbek blacharskich i akcesoriów dachowych.

Rynny z miedzi - szczegóły techniczne ... →

Piękno rynien miedzianych naturalnie spatynowanych.

Rynny dachowe z miedzi pomimo wysokiej ceny znajdują coraz większą popularność, ponieważ raz poniesiony koszt zakupu i poprawny montaż decyduje o trwałości na kilkadziesiąt lat bez konieczności konserwacji i napraw zaqmontowanych elementów.

Dlatego jeśli decydujesz się na rynnę miedzianą to zarówno Ty i kolejne pokolenie będzie cieszyć się z takiej inwestycji. System rynnowy miedziany to połączenie trwałości i elegancji nie tylko do bardzo trwałych pokryć ceramicznych czy betonowych, ale praktycznie do każdego typu pokrycia dachowego.

Rynny z miedzi - szczegóły techniczne ... →

Rynna miedziana czyli zawsze trafny wybór na dach.

Nawet jeżeli rynny są wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów, a nie zostaną porządnie zamontowane, nie można się spodziewać, że będą skutecznie odprowadzać wodę przez wiele lat. Prawidłowy i porawny montaż ma ogromny wpływ na długowieczność i bezawaryjne działanie systemu odwodnienia dachu.

Łączenie odpowiednie dla danego rodzaju materiału to podstawa szczelności, i decyduje o funkcjonalności rynien bez potrzeby ich ciągłej konserwacji. Rynny miedziane i tytan-cynkowe najczęsciej lutuje się albo klei z odpowiednim zakładem specjalistycznym spoiwem, które nie zawiera izocyjanów, silikonów i rozpuszczalników.

Rynny z miedzi - szczegóły techniczne ... →

Idealnie wykonane elementy rynnowe z miedzi.

Praktycznie każda rynna z materiału o dużym współczynniku rozszerzalności cieplnej, pod wpływem wysokiej temperatury i długotrwałego nasłonecznienia przybiera nieznacznie na długości. Dlatego przy montażu rynien tak ważne jest zachowanie dylatacji.

W kompletnym systemie orynnowania miedzianego są specjalne złączki dylatacyjne, które powinno się zamontować przynajmniej co 12 m na długości rynny. W trakcie zmiany temperatury umożliwią one swobodną pracę rynien i uchronią je przed niebezpiecznym wyginaniem się i rozszczelnieniem w miejscach lutowania czy klejenia.

Miedź to metal wszechstronny, a rynny i obróbki miedziane masz po prostu na stulecia.

Rynny z miedzi - szczegóły techniczne ... →