Wszystko do dachu w jednym miejscu

63 220 52 79 8:00 AM - 16:00 (Pon-Pt) 9:00 AM - 13:00 (Sob)

Schody strychowe wg firm Fakro Roto Okpol

Zobacz dostępne rodzaje schodów strychowych ułatwiających wyjście na poddasze.

Schody strychowe - podział według firm FAKRO ROTO OKPOL

Zobacz schody strychowe w wielu ciekawych wariantach takich znanych firm jak Fakro, Roto czy Okpol i sam zdecyduj jaki wariant jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Schody strychowe czyli idealne ukryte rozwiązanie by wejść na strych i poddasze - JAW Konin Eksperci od sprawdzonych rozwiązań.

Bardzo popularne schody strychowe FAKRO.

Wybierz odpowiednie dla siebie schody strychowe najbardziej popularne w Polsce czyli schody FAKRO - wybierz klasyczne schody strychowe z drewna, ze stali, lub nowoczesne schody nożycowe - JAW Konin zapraszamy.

Schody sytrychowe FAKRO - szczegóły ... →

Pierwsze na świecie schody ROTO COLUMBUS.

Wybierz z kilkunastu modeli niemieckich schodów strychowych prosto od pierwszego na świeicie wynalazcy tego populrnego wejścia na poddasze czyli ROTO COLUMBUS - poznaj modele składane, rozsuwane, wieloczęsciowe z drewna i z aluminium oraz zajmujące mniej miejsca nowoczesne schody nożycowe lub mnie znane schody do wyjść na dach płaski.

Schody sytrychowe ROTO - szczegóły ... →

Klasyczne drewniane schody strychowe OKPOL.

Wybierz z kilku modeli schodów strychowych wykonanych z drewna firmy OKPOL i zdecyduj jaki model i rozmiar najbardziej Ci pasuje.

Schody sytrychowe OKPOL - szczegóły ... →

Opisy zalet i szczegółów schodów strychowych :

Drabinki strychowe znane od wielu lat, to bardzo praktyczne rozwiązanie, które umożliwia wejście do pomieszczeń na poddaszach i strychach, lecz co chyba najważniejsze, nie kolidujące z żaden sposoób z typem pomieszczenia, w którym się znajduje, nie blokuje przejścia w ciasnych pomieszczeniach i jest rozwiązaniem bardzo tanim w porównaniu do tradycyjnych schodów.

Schody strychowe dostepne na naszym rynku wystepują w wielu wielkościach, z których najbardziej popularne to: 51*80, 55*111, 60*94, 60*100, 60*111, 60*120, 60*130, 60*140, 70*80, 70*94, 70*100, 70*111, 70*120, 70*130, 70*140 i nadają się wszelkich pomieszczeń o wysokości od 280-335cm.

Schody strychowe tradycyjne są wykonane najczęsciej z drewna sosnowego zarówno drabinka i skrzynka, a w modelach komfortowych wysuwana lub rozkładana drabinka wykonana jest ze stali, która potrafi przenieść obciążenie nawet do 200kg. Wysokość skrzynki, w której chowa się drabinka jest od 14-22cm, a sama klapa którą widać po zamknięciu w pomieszczeniu zwykle jest w białym kolorze, w tańszych modelach jest szara, a w przypadku modeli LWF ognioodpornych ma kolor wiśniowy.

Schody strychowe ze względu na różną konstrukcję i kształt można je podzielić na:

schody 3-4 segmentowe składane z drewnianą drabinką - LWS, LWK Komfort z białą klapą, LWZ z metalową ramą, LWL lux z dodatkową poręczą, LTK Thermo izolowane oraz ognioodporne LWF

schody 3 - segmentowe składane z metalową drabinką - LMS Smart z szarą klapą, LMK Komfort z białą klapą, LML Lux o podwyższonym komforcie oraz LMF ogniodporne

schody 2 - segmentowe wysuwane - LDK w których wyeliminowano odległość zamachową niezbędną do rozlożenia schodów

schody strychowe nożycowe LST - to schody harmonijkowe z drwnianą skrzynką i listwami wykończeniowymi, LSZ z metalową ramą i listwami zintegrowanymi ze skrzynką oraz LSF czyli schody strychowe ogniodporne - rozwiązania ze względu na mały rozmiar pozwalające na montaż schodów w małych otworach, przy niewykłej prostocie użytkowania oraz modnym wyglądzie

schody jednolite stacjonarne MSU - znane kiedyś jako schody młynarskie wykonane w całości z drewna świerkowego o szerokości 65cm, do których można osobno domówić i zamontować poręcz drewniną MXH