Wszystko do dachu w jednym miejscu

63 220 52 79 8:00 AM - 16:00 (Pon-Pt) 9:00 AM - 13:00 (Sob)

Blachy płaskie ocynk i alucynk - opis

Zobacz klasyczne blachy płaskie w ocynku oraz bardzo odporne blachy płaskie w powłoce alucynk.

Blachy płaskie ocynk i alucynk - podział według typów

Zobacz blachy płaskie z klasycznego i cenionego kiedyś i dziś taniego ocynku oraz nowszy typ czyli alucynk, który jest niewiele droższy a dużo bardziej odporny na warunki atmosferyczne - JAW Konin czyli Twój dostawca sprawdzonych rozwiązań.

Blachy płaskie z klasycznego ocynku.

Cynk jako powłoka blach płaskich zabezpiecza stal przed korozją, powodując samoczynne zamykanie się nawet stosunkowo grubych bruzd i rys. Zaleta cynku do zabliźniania się zarysowanej powierzchni jest bardzo ważna, leczz należy pamiętać, że działa skutecznie tylko wtedy kiedy powłoka jest stosunkowo gruba czyli około 275g/m2. Powłoka bardzo popularna i wszechstronnie używana nie tylko w pokryciach dachowych ze względu na niższą cenę w stosunku do powłok poliestrowych z połyskiem czy matowych.

Antykorozyjne właściwości powłok cynkowych polegają na tym, że cynk może tworzyć niezwykle odporne i bardzo trudno rozpuszczalne powłoki kryjące. Tworzą się one podczas kontaktu z powietrzem i wodą, składają się głównie z zasadowego węglanu cynku i to one są odpowiedzialne za właściwą ochronę przed korozją. Wprawdzie z biegiem lat są one w niewielkich ilościach znoszone przez wiatr i wpływy atmosferyczne, jednak z uwagi na znajdujący się pod nimi cynk, powstają na nowo. Jakość uzyskiwanych powłok cynkowych czyli połysk, gładkość, grubość, przyczepność jest na nich różna i zależy od składu chemicznego, w szczególności od zawartości węgla , fosforu i krzemu (węgiel i krzem w stali poniżej 0,5%).

Powłoka cynkowa chroni stal przez wiele lat i nie wymaga konserwacji. Ponadto można przedłużyć jej trwałość oraz nadać wyrobom pożądane walory estetyczne przez pokrycie ocynkowanej powierzchni dodatkową powłoką lakierniczą lub malarską.

przejdź do informacji i szczegółów technicznych ... →

Blachy płaskie z odpornego i wytrzymałego alucynku.

Alucynk to bardzo podobna z wyglądu do ocynku powłoka, która zwiększa wytrzymałość materiału wyjściowego na działanie agresywnego środowiska, dlatego też lepiej sprawdza się na terenach, gdzie powietrze jest bardzo zanieczyszczone i działa bardzo korozyjnie szczególnie na słabe powłoki ocynkowane. Materiał jest niewiele droższy od podstawowej powłoki ocynkowanej, lecze jego trwałość jest znacznie większa i doskonale sprawdza się na pokryciach dachowych, bez potrzeby malowania w niewielkim przedziale czasowym. Alucynk jest blachą obustronnie pokrytą stopem aluminium i cynku w procesie ogniowym zbliżonym do procesu cynkowania ogniowego.

Blachy alucynkowe zawdzięczają swoje właściwości stopowi aluminium około - 55%, cynkowi około 43% oraz domieszce krzemu około 2%. W stosunku do blach płaskich ocynkowanych, ALUCYNK jest nawet 6 bardziej odporny na korozję i bardziej plastyczny, a powłoka posiada podobną przyczepność w trakcie spawania bądź lutowania jak stale cynkowane ogniowo. Blacha z alucynku jako pokrycie posiada odporność na podwyższone temperatury nawet do 300°C bez jakichkolwiek zmian na powłoce (w przeciwieństwie do powłok poliestrowych, które nie są tak odporne na wysokie temperatury), a jasna barwa dużo lepiej odbija ciepło i promieniowanie słoneczne od powierzchni.

Ważną zaletą alucynku jest to (w przeciwieństwie do blach ocynkowanych), że w trakcie złego składowania nie powstaje zjawisko tak zwanej „czarnej lub mlecznej korozji” oraz brudzeniu blachy i powstawaniu na jej powierzchni odcisków palców w trakcie montażu, a taką powłokę można od razu malować – jeśli oczywiście zachodzi taka potrzeba.

przejdź do informacji i szczegółów technicznych ... →