Wszystko do dachu w jednym miejscu

63 220 52 79 8:00 AM - 16:00 (Pon-Pt) 9:00 AM - 13:00 (Sob)

Blachy płaskie miedziane gołowalcowane i patynowane

Zobacz zawsze modne i popularne blachy miedziane klasyczne oraz w patynach.

Blachy płaskie z miedzi - podział według typów.

Zobacz blachy płaskie z klasycznej, odpornej, wytrzymałej i bardzo cenionej miedzi naturalnej golowalcowanej oraz miedzi patynowanej, która jest odporna na wszelkie warunki atmosferyczne i nie zmienia swojej barwy - JAW Konin czyli Twój dostawca sprawdzonych rozwiązań.

Blachy płaskie z naturalnej miedzi gołowalcowanej.

Naturalna czysta miedź metaliczna jest różowo-brązowym, miękkim metalem o bardzo dobrym przewodnictwie cieplnym i elektrycznym, a jako bardzo ceniony materiał znana już była w starożytności, kiedy to już tamtejsi architekci odkryli szerg zastosowań gwarantujących trwałość, jakość i bezpieczeństwo.

Miedź w budownictwie zachowuje swoje doskonałe właściwości nawet przez 300 lat, co w praktyce oznacza dla Ciebie, że inwestując na starcie większe pieniądze, koszty zwracają się praktycznie po kilku latach, a dodatkowo efektem tego będzie zadowolenie kilku następnych pokoleń z zastosowania tego typu materiału. Nie ulega na powietrzu korozji, ale reaguje z zawartym w powietrzu dwutlenkiem węgla pokrywając się w skali kilku lat charakterystyczną zieloną patyną, która znalazła zastosowanie do krycia dachów zabytkowych budowli oraz do wyrobu dzieł sztuki. Gdy w powietrzu zawarte jest dużo dwutlenku siarki zamiast zielonej patyny obserwuje się czarny nalot siarczku miedzi.

Miedź to metal półszlachetny stosowany praktycznie w każdej dziedzinie, stosowanej do odlewania, kucia, formowania plastycznego, a ze względu na wspaniałe właściwości przewodzenia ciepła, nadaje się idealnie do lutowania oraz spawania lutem miękkim. W technologi krycia dachów stosowana na wszelkiego rodzaju obróbki w postaci blach płaskich o różnej szerokości i grubości , zależnie od potrzeb i zastosowania oraz jako typowy materiał do pokryć dachowych. Dodatkowo z miedzi produkowane są rynny i wszystkie elementy odprowadzeń wody opadowej. Jednym z bardziej efektownych materiałów stosowanych jako pokrycia dachowe jest blacha miedziana układana na rąbek. UWAGA: blach miedzianych nie należy łączyć z blachami tytan-cynk !

blacha płaska miedziana - więcej informacji ... →

Blachy płaskie z miedzi patynowanej na życzenie.

Obecność w atmosferze związków siarki powoduje, po połączeniu się ich z wilgocią atmosferyczną ( deszcz ), że na powierzchni miedzi wytwarza się niebiesko – zielona lub szaro – zielona warstwa patyny.

W miarę powstawania patyny, wystawiony na działanie atmosfery metal zmienia barwę od gamy czerwieni poprzez brązy a na czarnym kończąc, na bazie której powstaje dopiero właściwa patyna. Minimalny okres czasu dla takiego procesu to około 12 miesięcy. Jednakże w klimacie suchym proces patynowania przebiegają wolniej i wydłuża się nawet do kilku lat.

Z uwagi na fakt, że patyna jest pożądanym środkiem ochronnym powierzchni miedzianych, chemicy znaleźli szereg rozwiązań, dzięki którym proces patynowania można przyśpieszyć m. in. metody natryskowe ( np chlorek amonowy, siarczan amonowy, chlorek miedziawy/kwas solny), metody elektrolityczne. W wersji patynowanej do wyboru zielonkawa patyna i ciemnobrązowy oxyd.

blacha płaska miedziana - więcej informacji ... →