Wszystko do dachu w jednym miejscu

63 220 52 79 8:00 AM - 16:00 (Pon-Pt) 9:00 AM - 13:00 (Sob)

Wyłazy dachowe wg firm Fakro Roto Velux Okpol

Zobacz dostępne rodzaje wyłazów dachowych ułatwiających wyjście na dach.

Wyłazy dachowe - podział według firm FAKRO ROTO VELUX OKPOL

Praktycznie od wieków na dachach montowano bardzo proste rozwiązania służące do wyjścia na dach, lecz nie aż tak pomysłowe i praktyczne jak ówcześnie. Obecnie wyłazy dachowe to precyzyjnie wykonane elementy służące jako wyjście dla komianiarza, dla montażysty anteny satelitarnej czy też właściciela domu dokonującego napraw i konserwacji połaci dachowej czy komina, a równie często jako proste rozwiązanie na doświetlenie powierzchni na poddaszu, choć najcześciej nieużytkowym, ze względu na dość kiepskie parametry współczynnika przenikania ciepła, gdzie w takim przypadku znajdują zastosowanie już znacznie droższe, ciepłe i bardzo zaawansowane technicznie okna wyłazowe, które oprócz niezwykle wysokiego współczynika przenikania ciepła, posiadają też bardzo zaawansowane sposoby otwierania, które równocześnie nie odbiegają paramatrami jak i wyglądem od tradycyjnych okien dachowych montowanych w połaci dachu. - JAW Konin Eksperci od sprawdzonych rozwiązań.

Cenione i polecane wyłazy dachowe ROTO.

Wybierz z kilkunastu modeli wyłazów dachowych czyli wejścia na dach ROTO - poznaj modele podstawowe z pakietem szybowym jak i modele wykonane z pcv z dowolnym sposobem otwierania.

Wyłazy dachowe Roto - szczegóły ... →

Popularne wyłazy dachowe FAKRO.

Wybierz odpowiednie dla siebie wyłazy dachowe FAKRO - wybierz klasyczne popularne i tanie rozwiązania z pcv jak i rozwiązania z pakietem szybowym w różnych wariantach otwierania.

Wyłazy dachowe FAKRO - szczegóły ... →

Znane wyłazy dachowe VELUX.

Wybierz odpowiednie dla siebie wyłazy dachowe VELUX - wybierz znane i klasyczne rozwiązania do pomieszczeń zimnych jak i rozwiązania do pomieszczeń ogrzewanych.

Wyłazy dachowe VELUX - szczegóły ... →

Klasyczne wyłazy dachowe OKPOL.

Wybierz z kilku modeli wyłazów dachowych wykonanych z drewna firmy OKPOL i zdecyduj jaki model i rozmiar najbardziej Ci pasuje.

Wyłazy dachowe OKPOL - szczegóły ... →

Jakie są typy wyłazów dachowych, ich przeznaczenie na połaci dachowej i czy w ogóle wyłaz jest potrzebny na dachu ?

Bardzo często wyłaz dachowy lub okno wyłazowe jest uwzględnione w projekcie, lecz równie często zostaje on pominięty, dlatego też bardzo często słyszymy pytanie czy jest on w ogóle potrzebny na dachu ? Teoretycznie nie ma takiej potrzeby , ale - no właśnie zawsze jest jakieś ale i podobnie jest też w tym przypadku. Kiedy ostatecznie nie zastosujemy wyłazu dachowego, który jest często wymagany ze względów bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a także żeby zapewnić kominiarzowi, które dokonuje odboru budynku przed zamieszkaniem, swobodne dojście do kominów znajdujących się na dachu naszego domu, a w zasadzie jedynym słusznym rozwiązaniem zdaje się być komunikacja dachowa czyli ławy i stopnie kominiarskie, lecz często okazuje się wtedy, że zarówno koszty są znacznie wyższe jak i wygląd dachu często zostaje po prostu oszpecony przez gęsto rozmieszczone elementy ław i stopni, których musi być sporo, żeby zapewnić wygodne poruszanie się po połaci dachowej, więc ostatecznie rozwiązanie zawsze pozostaje na Twojej głowie.

Kiedy już okaże się, że wyłaz jest niezbędny i należy znaleźć odpowiedni typ i rozmiar, przybliżę choć po krótce typy oraz rozwiązania, które można znaleźć w większości wyłazów dachowych produkowanych przez firmy Roto, Fakro czy Velux.

Jak już wcześniej wspomniałem wyjścia dachowe można podzielić na wyłazy dachowe, które posiadają uproszczony sposób otwierania oraz na okna wyłazowe, posiadające wypełnione gazem ciepłe pakiety szybowe i jednocześnie zaawansowane klamki do uchylania, ryglowania jak i otwierania okna wyłazowego. Każdy typ wyłazu dachowego z reguły posiada pakiet szybowy, który już praktycznie wyparł mało praktyczne doświetla z pcv i jest wykonany z drewna najczęściej sosnowego, drewna pokrytego poliuretanem oraz z białego PCV, najczęściej w wersji okna wyłazowego. Wyłazy dachowe mogą być otwierane standardowo do góry oraz na lewo lub prawo patrząc według sposobu otwacia klapy na dach od strony pomieszczenia. Sposób otwierania nie zawsze ma znaczenie, ale wymiar tak, dlatego wyłazy jak i okna wyłazowe wykonane są w kilku rozmiarach, które można dobrać według indywidualnych potrzeb.

Ze względu na różną konstrukcję i kształt można je podzielić na:

wyłazy do pomieszczeń nieogrzewanych

wyłazy do pomieszczeń ogrzewanych

wyłazy otwierane lewo-stronnie

wyłazy otwierane prawo-stronnie

wyłazy otwierane do góry

okna wyłazowe wykonane z drewna

okna wyłazowe wykonane z pcv

wyłazy bezpieczeństwa z drewna

wyłazy bezpieczeństwa z pcv