Wszystko do dachu w jednym miejscu

63 220 52 79 8:00 AM - 16:00 (Pon-Pt) 9:00 AM - 13:00 (Sob)

Blachy płaskie tytancynk gołowalcowane i patynowane - opis

Zobacz popularne bardzo wytrzymałe rozwiązania z tytancynku naturalnego oraz tytancynku w patynach.

Blachy płaskie z tytancynku - podział według typów

Zobacz blachy płaskie z odpornego, wytrzymałego i bardzo cenionego materiałego jakim jest naturalny tytancynk oraz tytancynk patynowany, która jest odporny na wszelkie warunki atmosferyczne i nie zmienia swojej barwy - JAW Konin czyli Twój dostawca sprawdzonych rozwiązań.

Blachy płaskie z naturalnego tytancynku gołowalcowanego.

Blacha tytan-cynk to jeden z najtrwalszych, stosowanych obecnie materiałów na pokrycia dachowe oraz wszelkiego radzaju obróbki dachowe stosowane przy pokryciach ceramicznych, betonowych oraz metalowych na przykład do obróbki: rynien koszowych, komina, pasów nad i podrynnowych, szczytów oraz jako systemu rynnowego. Trwałość tego typu metalu szacuje się na 80-100 lat w zależności od typu środowiska chemicznego atmosfery (głównie dwutlenku siarki i węgla) bez konieczności malowania.

W Polsce zalecana na pokrycie dachowe grubość blachy tytancynkowej to 0,70 mm. Jak można łatwo wyliczyć przy średniej prędkości patynacji 1µm/rok, trwałość cynku walcowanego przekracza 100 lat.

Trwałość połączona z estetycznym wyglądem sprawia, iż jest coraz chętniej używanym produktem, a cynk jest w 100% materiałem ekologicznym do ponownego przetworzenia i nawet po wielu latach użytkowania nie wymaga pokrywania go farbami . UWAGA: nie należy mylić tej blachy ze stalową pokrytą ocynkiem, gdyż tytan-cynk to stop uzyskiwany hutniczno z połączenia cynku (ZN) w ilości 99.995% oraz miedzi (CU), tytanu (TI) i aluminium (AL) o nieporównywalnych właściwościach plastycznych, cieplnych i montażowych. Dzięki tym zaletom można go w łatwy sposób estetycznie formować i łączyć i nadać nowoczesnego i ekskluzywnego wyglądu każdemu typowi budynku mieszkalnego jak i sakralnemu.

blacha płaska tytancynk - więcej informacji ... →

Blachy płaskie z tytancynku patynowanego.

Blacha tytanowo-cynkowa z czasem pokrywa się patyną – nalotem powstałym w wyniku korozji, który jednak trwale chroni przed jej dalszym postępem. Nie musisz jedank czekać wielu lat na pokrycie się metalu taką patyną.

Blachy zarówno płaskie jak i rolowane występują w wersji spatynowanej już fabrycznie. Do wyboru mamy naturalny błyszczący cynk (najtańsza wersja), Patyna jasnoszara matowa, Grafit w odcieniu zielono-szarym, Quartz wersja matowa jasnoszara, Anthra matowa brązowo-czarna oraz Nova z delikatnym złotawym poblaskiem.

UWAGA: elementy z tytan-cynku mogą sąsiadować z innymi metalami oprócz miedzi !

blacha płaska tytancynk - więcej informacji ... →