Wszystko do dachu w jednym miejscu

63 220 52 79 8:00 AM - 16:00 (Pon-Pt) 9:00 AM - 13:00 (Sob)

VILPE Kominek wentylacyjny i wentylator dachowy

Zobacz fińskie rozwiązania wentylacyjne i wentylatory dachowe.

Kominki i wentylatory VILPE - podział według grup i produktów

Zobacz skandynawskie rozwiązania wentylacyjne firmy VILPE do wentylacji wszystkich klasycznych jak i mniej znanych pokryć dachowych oraz wentylatory dachowe Vilpe - JAW Konin czyli Twój dostawca sprawdzonych rozwiązań.

Kominek wentylacyjny uniwersalny Vilpe 110

Niezaizolowany kominek wentylacyjny firmy Vilpe z głowicą może być używany jako niskociśnieniowy kominek wentylacyjny przeznaczony do wentylacji konstrukcji dachowych i poddaszy. Jest odpowiedni do wszystkich pokryć dachowych, przejście dachowe jest dobierane do pokrycia dachu. Wysokość przewodu wentylacyjnego wynosi 200, 300 lub 500 mm przy średnicy 110 mm (całkowita wysokość obejmuje również wysokość głowicy około 150mm). Głowica zabezpiecza przed przedostawaniem się deszczu do konstrukcji dachowej lub przestrzeni poddasza.

Zestaw zawiera wkręty do mocowania kominka w przejściu dachowym.

Kominek wentylacyjny zaizolowany Vilpe

Zaizolowany kominek wentylacyjny Vilpe nie zamarza podczas ujemnych temperatur, zatem powietrze z rury kanalizacyjnej jest odprowadzane również w zimie, co eliminuje problemy z zapachami. Wysokość zaizolowanych kominków wentylacyjnych Vilpe wynosi 350 lub 500 mm, średnica wewnętrzna 110 mm, średnica zewnętrzna 160mm. Kominek wentylacyjny jest dostępny bez głowicy. Wysokość głowicy ok. 150mm. Zestaw zawiera wkręty do mocowania kominka w przejściu dachowym.

Oprócz kominka, potrzebne jest również przejście dachowe, dobrane do materiału pokrycia dachu oraz, jeżli zachodzi taka potrzeba, elastyczny przewód do połączenia kominka wentylacyjnego i rury kanalizacyjnej.

Kominek wentylacyjny izolowany Vilpe typu P

Kominek wentylacyjny typu P może być podłączony do przewodów wentylacyjnych o średnicach 75, 110, 125, 160, 200 i 250mm. Wraz z przejściem dachowym może być instalowany na wszystkich rodzajach dachów przy najczęściej stosowanych spadkach (poniżej 50 stopni). Kominek wentylacyjny typu P jest zaizolowany i ma wysokość 200,300,400, 500 lub 700 mm. Wewnętrzne przewody o średnicy ø 75 i 110 są wykonane z polipropylenu, wewnętrzne przewody o średnicy ø 125, 160, 200 i 250 są wykonane z blachy ocynkowanej. Przewody wewnętrzne są takiej długości, aby można było zainstalować na nich przewód spiralny na długości 300 mm.

Dzięki temu instalacja pionowa jest łatwa w zamkniętych przestrzeniach poddaszy, przy czym zapewniona jest możliwie najmocniejsza struktura. Stalowy przewód wewnętrzny jest również wyposażony w uszczelkę wargową do szczelnego połączenia przewodu wentylacyjnego z przewodem spiralnym. Kominek wentylacyjny typu P wyposażony jest w głowicę zabezpieczającą przed przedostawaniem się deszczu przez przewód wentylacyjny i dostarczany jest wraz z wkrętami montażowymi.

Do instalacji kominka wentylacyjnego typu P wymagane jest przejście dachowe dobrane do rodzaju pokrycia dachu. Podano również informacje o wymaganym rozmiarze przejścia dla instalowanych kominków wentylacyjnych. Jeżli przewód ma średnicę 160mm, zaleca się użycie kominka wentylacyjnego XL aby przewód mógł być dobrze zaizolowany.

Wentylator dachowy Vilpe typu P

Wentylatory dachowe zaizolowane typu P mogą być podłączone do przewodów wentylacyjnych o średnicy 125, 160 i 200mm. Wraz z przejściem dachowym może być montowany na prawie wszystkich dachach ze spadkiem poniżej 50 stopni. Dostępny w wysokościach 400, 500 lub 700mm. Wewnętrzny przewód jest wykonany ze stali ocynkowanej. Przewody wewnętrzne są takiej długości, aby można było zainstalować na nich przewód spiralny o długości 300mm co ułatwia montaż zapewniając, że konstrukcja będzie bardzo odporna.

Przewód wewnętrzny wyposażony jest również w uszczelkę do uszczelnienia połączenia z przewodem spiralnym. Wentylatory wyposażone są w głowicę zabezpieczającą przed przedostawaniem się deszczu do wnętrza przewodu wentylacyjnego. Wentylator typu P jest dostepny w 8 różnych klasach energetycznych. Tego typu wentylatory muszą byc montowane wraz z przejściem dachowym dobranym do pokrycia dachu. Wyposażone są w przewód wewnętrzny, który jest zaizolowany warstwą wełny mineralnej 50mm.

Wentylator E190P jest wyposażony również w tłumik o wysokości 200 lub 400mm, zależnie od wysokości. W zestawie są wkręty niezbędne do montażu.

Wentylator dachowy Vilpe typu S

Wentylatory dachowe Vilpe typu S są stosowane podczas wymiany wentylacji grawitacyjnej na wentylację mechaniczną i przeznaczone są do instalacji mieszkań i bloków. Wentylator może być podłączony do przewodu wentylacyjnego o średnicy 125, 160 i 200mm. Wentylator S może być zamontowany bezpośrednio na przewodzie instalacyjnym lub razem z kwardatową podstawą montażową na tłumiku dzwięku lub innym elemencie na dachu np. do arkusza blachy, pokrycia dachowego. Obiekt do którego jest montowany wentylator musi mieć przynajmniej takie same wymiary jak podstawa montażowa.

Podczas montażu na płaskiej powierzchni wentylator Vilpe typu S może być połączony szczelnie za pomocą kołnierza, dołączonego do podstawy montażowej. Dodatkowo w podstawie montażowej znajduje się 6 otworów mocujących, ukształtowanych tak, aby odprowadzić na zewnątrz wodę. Zestaw zawiera wkręty montażowe i przewód z blachy ocynkowanej z uszczelką wargową do uszczelnienia z przewodem spiralnym.

Wentylator dachowy VILPE S jest dostępny w 8 różnych klasach energetycznych.

Przejście uniwersalne Vilpe MULTI do blachodachówki

Przejście dachowe Multi jest przeznaczone dla metalowych profilowanych pokryć dachowych - S do montowania kominków wentylacyjnych Vilpe i wentylatorów dachowych typu P o średnicy 75-160 mm jak również przejść antenowych. Przejście dachowe Multi jest przeznaczone dla wszystkich pokryć typu blachodachówka.

Zastosowanie gumowego przegubu sprawia, że konstrukcja kołnierza uszczelniającego tworzy idealne zastosowanie do każdego typu profili. Szerokość przejścia 260mm, długość 330mm. Przejście dachowe Multi ma gumową uszczelkę u podstawy kołnierza, co zapewnia wodoszczelność. Zestaw zawiera uszczelkę i wkręty mocujące.

Przejście dachowe Vilpe MAXI do blachodachówki

Przejście dachowe Maxi jest przeznaczone dla metalowych profilowanych pokryć dachowych do montowania kominków wentylacyjnych Vilpe i wentylatorów dachowych typu P o średnicy 75-160 mm jak również przejść antenowych. Przejście dachowe Maxi jest oryginalnie projektowane dla pokryć z blachy dachowej produkowanej przez Ruukki: Maxi, Monterrey, Gerlach, Plus, Gracja, Nova, Scanpanna i jest przeznaczone do mocowania na podobnych profilach.

Szerokość przejścia 247mm, długość 330m a wysokość fali 23/25 mm. Przejście dachowe Maxi posiada gumową uszczelkę u podstawy kołnierza, co zapewnia wodoszczelność. Zestaw zawiera uszczelkę i wkręty mocujące.

Przejście dachowe Vilpe ELITTI do blachodachówki

Przejście dachowe Eliitti jest przeznaczone dla metalowych profilowanych pokryć dachowych do montowania kominków wentylacyjnych Vilpe i wentylatorów dachowych typu P o średnicy 75-160 mm jak również dla przejść antenowych.

Przejście dachowe Eliitti jest oryginalnie projektowane dla pokryć z blachy dachowej produkowanej przez Ruukki: Elite, EuroElite, Elita, Diplom, Diplomtak i jest przeznaczone do mocowania na podobnych profilach. Szerokość przejścia 247mm, długość 330m a wysokość fali 43 do 45 mm. Otwory montażowe Eliitti mają gumową uszczelkę u podstawy kołnierza, co zapewnia wodoszczelność. Zestaw zawiera uszczelkę i wkręty mocujące.

Przejście Vilpe CLASSIC do pokryć bitumicznych

Przejście dachowe Classic może być używane przy modernizacji instalacji dla pokryć bitumicznych do montowania kominków wentylacyjnych Vilpe i wentylatorów dachowych typu P o średnicy 75-160 mm jak również dla przejść antenowych. Szerokość przejścia 266mm, długość 328m.

Przejście dachowe Classic posiada gumową uszczelkę u podstawy kołnierza, co zapewnia wodoszczelność. Zestaw zawiera uszczelkę i wkręty mocujące. Podczas gdy przejście dachowe montowane jest na pokryciu bitumicznym należy użyć masy uszczelniającej.

Przejście uniwersalne Vilpe do pokryć bitumicznych

Przejście dachowe dla pokryć bitumicznych jest instalowane między dwoma warstwami do montowania kominków wentylacyjnych Vilpe i wentylatorów dachowych typu P o średnicy 75-160 mm jak również dla przejść antenowych. Szerokość kołnierza wynosi 150mm, całkowita szerokość przejścia 488mm, długość 583mm.

Przejście uniwersalne dachowe Vilpe do pokryć metalowch

Stalowe uniwersalne przejście dachowe jest przeznaczone dla metalowych profilowanych pokryć dachowych do montowania kominków wentylacyjnych i wentylatorów dachowych Vilpe typu P o średnicy 75-160 mm jak również przejść antenowych. Stalowe uniwersalne przejście dachowe posiada warstwę uszczelnienia gumowego u podstawy kołnierza aluminiowego, który jest dopasowany do kształtu pokrycia dachowego. Przejście dachowe nie jest odpowiednie do wysokich profili kątowych. Szerokość przejścia 460mm, długość 355m. Zestaw zawiera masę uszczelniającą, uszczelkę i wkręty mocujące.

Przejście uniwersalne Vilpe do dachówek

Uniwersalne przejście dachowe jest przeznaczone dla wszystkich typów dachówek: dachówka zwykła, ceramiczna i betonowa, dachówki 1 i 2 falowe oraz dachówka prosta. Otwory przejścia są odpowiednie do kominków wentylacyjnych typu P oraz wentylatorów dachowych o średnicy 75-160 mm jak również do przejść antenowych. Długość przejścia 532mm, szerokość 400mm.

Zestaw do mocowania przejścia dachowego zawiera trzy różne uszczelki do uszczelnienia górnej części przejścia dachowego (zgodnie z dwoma typami dachówek), wspornik dolny otworu montażowego, wkręty 2 x 80 mm, wkręty 2 x 38 mm dla uszczelki.

Uniwersalne przejście dachowe jest wykonane z dwóch różnych rodzajów tworzyw sztucznych: Polistyren twardy i miękki, guma o właściwościach termoplastów. Wewnętrzna warstwa termoplastyczna jest wzmocniona siatką z aluminium, aby zapobiec odkształceniom miękkiego tworzywa. Uszczelnienie pod warstwą gumy zabezpiecza przed działaniem wody.

Przejście uniwersalne Vilpe do dachówki betonowej

Przejście dachowe jest przeznaczone dla dachówek betonowych do montowania kominków wentylacyjnych Vilpe i wentylatorów dachowych typu P o średnicy 75-160 mm jak również do przejść antenowych. Przejście dachowe można montować na 2-falowych dachówkach betonowych, gdy szerokość dachówki wynosi 330 mm, wysokość fali 27 do 40mm. Długość przejścia: 440mm. Zestaw zawiera uszczelki i wkręty mocujące.

Wywietrznik połaciowy Vilpe KTV do dachówki

Zaprojektowany dla wentylacji poddasza i przestrzeni między poddaszem, a pokryciem dachowym. Może być również używany jako element wentylacyjny osuszający. Wywietrznik KTV składa się z dwóch ochronnych kratek, które zapobiegają dostawaniu się ptaków i owadów do środka oraz specjalnej membrany chroniącej przed wodą. Przejście dachowe zastępuje jedną dachówkę ceramiczną , gdy szerkość dachówki wynosi 330mm. Zestaw zawiera uszczelkę i wkręty. Używany jest z kominkami Vilpe, wentylatorami dachowymi i przejściami antenowymi.

Przejście antenowe VILPE

Dzięki przejściom antenowym do ø 90 mm, maszt, przewód lub antena mogą być szczelnie zamontowane w konstrukcji dachu. Ponadto, schodkowe przejście antenowe wykonane z kauczuku EPDM (etylenowo-propylenowego),(średnica 12/19/25/38/50/60/75/90 mm) zawiera w zestawie kołnierz z tworzywa sztucznego i metalową, nierdzewną obejmę zaciskającą. Kołnierz jest montowany w przejściu dachowym dobranym do pokrycia dachu. Elastyczny stożek gumowy umożliwia przemieszczenia anteny i zapewnia całkowitą szczelność przejścia dachowego. Kauczuk EPDM charakteryzuje najlepsza z możliwych odporność na działanie czynników atmosferycznych i ozonu, materiał ten może być używany ciągle w temperaturze do +90°C, czasowo do +150°C. Kauczuk EPDM jest również odporny na kwasy i alkalia obecne w atmosferze.

Stożek z kauczuku jest zawsze w kolorze czarnym natomiast kołnierz z tworzywa sztucznego jest dostępny w sześciu podstawowych kolorach Vilpe. Ponadto, do przejścia antenowego potrzebne jest przejście dachowe dobrane do pokrycia dachu.

Przejście dachowe do kolektorów słonecznych VILPE

Przejście dachowe Vilpe dla kolektorów słonecznych jest rewelacyjnym rozwiązaniem służącym do przeprowadzenia rur o małym przekroju (kable instalacyjne,przewody kolektorów) przez połać dachową. Ten w pełni hermatyczny, a tym samym bezpieczny produkt jest dostępny do praktycznie wszystkich rodzajów pokryć dachowych w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki zdejmowanej pokrywie przejścia i ruchomemu kołnierzowi znacznie ułatwione są czynności montażowe i serwisowe.

Przejście wykonane jest z niekorodującego, odpornego na warunki atmosferyczne i obciążenia dynamiczne, nadającego się do powtórnego wykorzystania barwionego w masie polipropylenu. Tworzywo jest zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem promieni UV i odporne na działanie temperatury w przedziale od -40 do +120 stopni.

Kolorystyka kominków VILPE i przejść dachowych

Tabela przedstawia rzeczywiste barwy kominków do wentylacji pokryć dachowych oraz przejść dachowych, lecz należy pamiętać o tym, że obrazy wyświetlane na monitorze nigdy nie odzwierciedlają ich wyglądu w rzeczywistości.

Przewód elastyczny VILPE do kominków

Elastyczny przewód do połączenia kominka wentylacyjnego i rury kanalizacyjnej jest potrzebny, jeżeli kominek wentylacyjny i rura kanalizacyjna nie przebiegają w jednej linii. Przewód elastyczny umożliwia połączenia pionowo i poziomo. Z uwagi na fakt, że przewód jest elastyczny przesunięcia kominka wentylacyjnego i rury kanalizacyjnej nie mają wpływu na działanie wentylacji. Przewód elastyczny może być podłączony do rury kanalizacyjnej o średnicy 75 lub 110 mm. Zestaw zawiera metalową obejmę o średnicy 120 mm.

Uszczelnienie przejścia Vilpe do pokryć z blach

Dzięki uszczelnieniu przejścia dachowego, różne typy przewodów, mocowanie tablic reklamowych i uchwytów flag lub przewodów elektrycznych mogą być szczelnie zamontowane w konstrukcji dachu z pokryciem metalowym. Elastyczne uszczelnienie dla dachów metalowych, wykonane jest z kauczuku EPDM (kauczuk etylenowo-propylenowy), który umożliwia swobodne przemieszczanie się przewodu oraz zapewnia całkowitą szczelność przejścia dachowego. Uszczelnienie wykonane jest z warstwy kauczuku EPDM dopasowanej do kołnierza aluminiowego.

Kauczuk EPDM charakteryzuje najlepsza z możliwych odporność na działanie czynników atmosferycznych i ozonu, a materiał ten może być używany ciągle w temperaturze do +90°C, czasowo do +150°C. Jest on również odporny na kwasy i alkalia obecne w atmosferze.

Uszczelnienie jest dostępne w 7 różnych rozmiarach od 12 do 660mm. Dzielone uszczelnienie otworów dachowych do instalacji modernizowanych jest dostępne w 2 rozmiarach 10-100mm i 100-230mm. Uszczelnienia otworów dachowych dostępne są oddzielnie i w zestawach instalacyjnych zawierających również wkręty i obejmy zaciskowe.

Przewód wentylacyjny Vilpe ROSS

Przewody wentylacji ROSS mogą być używane do systemów wentylacji przestrzeni pod podłogą i do zabepzieczania przed wilgocią i radonem, a również jako wloty powietrza do saun, instalacji kominkowych oraz urządzeń wentylacyjnych.

Przewody wentylacyjne Ross są dostępne w dwóch rozmiarach: 125 i 160. Odpowiedni rozmiar należy dobrać zgodnie z przepływem powietrza przez przewód. Ross 125 może być połączony z przewodem wentylacyjnym 125mm i wymaga otworu montażowego o średnicy około 132mm. Ross 160 może być połączony bezpośrednio z przewodem wentylacyjnym 160mm i wymaga otworu montażowego o średnicy około 168mm.

Przewody wentylacyjne ROSS posiadają aż 5 kolorów do wyboru, więc można dokonać wyboru zgodnie z własnymi preferencjami lub architekturą budynku i dobrać je do koloru tynku. Przewód Ross jest w komplecie z głowicą, przewodem pionowym, wkrętami montażowymi, kolankami oraz szczegółową instrukcją montażu. Jeśli wymagany jest dłuższy przewód to można połączyć kilka elementów pionowo, głowicę i kolanko przewodu można zamówić oddzielnie.

Kolorystyka przewodów wentylacyjnych Vilpe ROSS

Tabela przedstawia rzeczywiste barwy przewodów do wentylacji ROSS, lecz należy pamiętać o tym, że obrazy wyświetlane na monitorze nigdy nie odzwierciedlają ich wyglądu w rzeczywistości.

5 kolorów do wyboru.