Wszystko do dachu w jednym miejscu

63 220 52 79 8:00 AM - 16:00 (Pon-Pt) 9:00 AM - 13:00 (Sob)

Solary dachowe FAKRO FAKRO

Poznaj zalety i sposób działania systemów solarnych Fakro.

Instalacja solarna dachowa Fakro

Podczas planowania budowy domu bierzemy pod uwagę nie tylko nakłady jakie poniesiemy na jego wybudowanie, ale także rozważamy koszt jego eksploatacji. Z tego względu, już na etapie projektowania powinniśmy pomyśleć o wykorzystaniu w budynku naturalnych, odnawialnych źródeł energii. Jednym z łatwiejszych i coraz bardziej popularnych sposobów jest wykorzystanie energii słonecznej poprzez montaż kolektorów słonecznych.

System solarny FAKRO to innowacyjne rozwiązanie zespalanych z połacią dachu kolektorów słonecznych oraz pozostałych elementów instalacji, które stanowi zintegrowany zestaw pozyskiwania energii ze słońca.

Montaż kolektorów w połaci dachu, a nie jak to się często zdarza nad pokryciem lub obok budynku ma wiele zalet. Takie umieszczenie kolektorów:

  • zapewnia wykorzystanie niezagospodarowanej powierzchni dachu

  • idealnie komponuje się z bryłą budynku

  • zwiększa sprawność kolektorów słonecznych

  • ogranicza straty cieplne

Dodatkowo jeżeli projekt uwzględnia montaż okien dachowych to system kołnierzy dachowych FAKRO w prosty sposób umożliwia ich zespolenie z kolektorami.

Przykłady okien dachowych łazienkowych FAKRO

System solarny dla każdego. Solary to:

Oszczędność energii

  • Inwestując w instalację grzewczą należy zadbać o to aby projekt uwzględniał również instalację solarną.

  • Wykorzystanie instalacji solarnej przyczynia się do niskiego zużycia energii, z którym bezpośrednio wiążą się oszczędności finansowe, a zatem mniejsze rachunki miesięczne za prąd, gaz lub olej opałowy

Ochrona środowiska naturalnego

  • Montaż instalacji solarnej eliminuje zanieczyszczenie środowiska w znacznym stopniu ograniczając emisję szkodliwych substancji takich jak CO2, SO2, NOx oraz pyły lotne

Korzystne dofinansowania

  • Możliwość uzyskania dofinansowania do instalacji solarnej pozwala na szybszy zwrot kosztów poniesionych na jej zakup i montaż.

  • Informacji o dopłatach należy szukać w urzędach miast i gmin lub Banku Ochrony Środowiska gdzie dostępne są preferencyjne kredyty dla osób fizycznych lub innych inwestorów