Wszystko do dachu w jednym miejscu

63 220 52 79 8:00 AM - 16:00 (Pon-Pt) 9:00 AM - 13:00 (Sob)

Tanie ogrzewanie czyli systemy solarne Roto Sunroof

Poznaj zalety niemieckich systemów solarnych Sunroof.

Kolektory słoneczne - ciepło w domu

Kolektory słoneczne Roto Sunroof to system modułowy, który może zostać dobrany do każdego rodzaju zapotrzebowania na energię: od dwóch kolektorów słonecznych do podgrzewania wody użytkowej w domku jednorodzinnym do dużych pól kolektorów, które dodatkowo wspomagają centralne ogrzewanie oraz podgrzewają wodę w basenie. Dwa pakiety systemowe dają do wyboru rozwiązania bazowe i zaawansowane przy spełnieniu najwyższych wymagań w dziedzinie wydajności, wzornictwa i trwałości. Dzięki różnorodnym możliwościom kolektory słoneczne Roto nadają się również dla budynków modernizowanych. - JAW Konin Twój dostawca sprawdzonych rozwiązań dachowych.

Rozwiązania dla całego dachu - nowoczesność i estetyka

System solarny Roto Sunroof łączy w sobie wieloletnie doświadczenie naszej firmy w technice solarnej z estetyką zintegrowanych z dachem rozwiązań. Przyczyniają się do tego przede wszystkim jednakowe rozmiary i jednakowy wygląd kolektorów.

Konstrukcja "Superflat" umożliwia doskonałą integrację z powierzchnią dachu przy zachowaniu możliwie najlepszych parametrów.

Kolektory słoneczne doskonale nadają się do połączenia z modułami fotowoltaicznymi dając fascynujące rozwiązanie całościowe, które jest w stanie zastąpić tradycyjny dach pokryty dachówką.

System kołnierzy uszczelniających umożliwia dodatkowo integrację takich produktów jak okna dachowe tworząc w całości dach w pełni użytkowy i funkcjonalny.

Przykłady dachowych systemów solarnych Roto Sunroof

Przykłady dachowych systemów solarnych Roto Sunroof

Podwójny Złoty Medal MTP 2011 w Pozaniu dla ROTO

Komisja Konkursowa odznaczyła tą najbardziej prestiżową nagrodą w branży budowlanej dwa produkty ROTO: panoramiczne okno dachowe Azuro oraz systemy solarne Roto Sunroof. Oba produkty wraz z najnowszą linią okien dachowych Designo zostały zaprezentowane na stoisku podczas trwania targów.

Lepiej przemyślane - Sposób funkcjonowania

Kiedy światło dociera do przedmiotu, pochłania on część energii i nagrzewa się. Fakt, iż ciemne przedmioty nagrzewają się bardziej, wykorzystywany jest przy kolektorach słonecznych, które „przechwytują” energię i transportują ją (np. za pomocą płynu solarnego) do wymiennika ciepła. W ten sposób można podgrzewać wodę użytkową i wspomagać centralne ogrzewanie.

System solarny RotoSunroof - zalety w skrócie:

Kiedy światło dociera do przedmiotu, pochłania on część energii i nagrzewa się. Fakt, iż ciemne przedmioty nagrzewają się bardziej, wykorzystywany jest przy kolektorach słonecznych, które „przechwytują” energię i transportują ją (np. za pomocą płynu solarnego) do wymiennika ciepła. W ten sposób można podgrzewać wodę użytkową i wspomagać centralne ogrzewanie.

 • aktywna ochrona klimatu

 • inwestycja z dochodem na przyszłość

 • niezależne źródło energii

 • unikalne i nowoczesne wzornictwo

 • elastyczny system modułowy i rozwiązania dla całego dachu

 • wysoka wydajność energetyczna dzięki nowoczesnej technologii

 • wysoka jakość "made in Germany"

 • niezwykle łatwy montaż

 • przeznaczony dla nowych i modernizowanych budynków

 • redukcja do 15% strat ciepła oraz pominięcie wykonywania cyrkulacji wody użytkowej

Sunroof - systemy fotowoltaiczne:

 • lekkość - jak na tak duży format

 • wykonanie - perfekcyjna niemiecka jakość

 • wygląd - niezwykła estetyka na dachu

Wydajność na życzenie :

Systemy fotowoltaiczne Roto Sunroof to rozwiązanie modułowe, które może zostać dobrane według indywidualnych potrzeb: od czterech modułów SRP 10/20 aż do rozwiązań wielomodułowych, pokrywających całą połać dachu.

Elastyczność zawdzięczamy również dużej ofercie prostowników. Wentylacja od spodu i bezpieczne szkło solarne zapewniają optymalną sprawność modułów. Dzięki różnorodnym możliwościom systemy fotowoltaiczne nadają się również dla budynków modernizowanych.

Solary Sunroof - dane techniczne :

 • Nachylenie dachu: 22° - 90°

 • Rama kolektora słonecznego: drewno

 • Powierzchnia brutto w m2: 2,12 lub 1,02

 • Waga w kg: 37 lub 14

 • Materiał blachy absorbera: aluminium

 • Maksymalne obciążenie śniegiem: 3000 pascali

 • Powłoka absorbera: wysokoselektywna mirotherm®

 • Układ rur absorbera: meandryczny

 • Technika połączeń: spaw laserowy

 • Sposób montażu: zintegrowany z dachem

Gwarancja - Roto z zaufania czyni zasadę

Więcej swobody. Więcej komforu. Ta obietnica dotyczy nie tylko komfortu mieszkania z naszymi markowymi oknami dachowymi. Czujemy się również zobowiązani do zapewnienia większego bezpieczeństwa i długoletniej satysfakcji z naszego produktu. Można nas trzymać za słowo. Zapewniamy:

15 lat gwarancji materiałowej:

 • na okna dachowe firmy Roto w przypadku stłuczenia szyby wskutek gradobicia w oknach z szybą zewnętrzną ze szkła hartowanego

 • w przypadku pęknięcia okuć

 • w przypadku pęknięcia ram z tworzywa sztucznego przy obciążeniach odpowiednich do warunków określonych przez normę RAL 716/1

5 lat gwarancji w przypadku wad materiałowych, konstrukcyjnych i/lub produkcyjnych:

 • na okna dachowe firmy Roto nie objęte gwarancją z punktu (15 lat gwarancji) i na kołnierze uszczelniające

 • na zasobnik solarny Roto i komponenty systemowe Roto z wyłączeniem wszystkich części elektrycznych i ruchomych w przypadku zaparowania szyb w przestrzeni między szybami

2 lata gwarancji w przypadku wad materiałowych, konstrukcyjnych i/lub produkcyjnych:

 • na wyposażenie dodatkowe do okien dachowych Roto (rolety zewnętrzne, żaluzje opuszczane, zdalne sterowania itd.)

 • na części elektryczne i ruchome systemu solarnego Roto

System solarny - w komplecie taniej !

Od 16 sierpnia 2010 przy zamówieniu części dachowej wraz z częścią kotłową cena detaliczna zestawu jest o 10% niższa od cen oferowanych do tej pory! Nie czekaj! Już teraz zgłoś się do nas i skorzystaj z dopłaty oraz dodatkowego rabatu!

Dynamiczny wzrost cen energii pokazuje, że montaż instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii to rozwiązanie przyszłościowe. Roto jako firma sprzyjająca środowisku oferuje zestawy solarne pozyskujące darmową energię, a tym samym chroniące domowy budżet. Kupując kolektory słoneczne Roto, można zaoszczędzić na rachunkach za energię i dodatkowo otrzymać 45% dotacji! Od lipca 2010 roku osoby fizyczne oraz wspólnoty mieszkaniowe mogą uzyskać od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 45% dotację na zakup i montaż kolektorów słonecznych Roto do podgrzewania wody użytkowej! Aby skorzystać z programu dofinansowania należy wziąć kredyt na zakup instalacji solarnej.

Dofinansowania 45% do kolektorów ROTO - Jak skorzystać z dopłaty ?

Środki z kredytu wypłacane są bezgotówkowo. Co znaczy, że bank przeleje je bezpośrednio na konto wykonawcy instalacji lub dostawcy kolektorów słonecznych, na podstawie faktur wystawionych na zakup i montaż tych urządzeń. Po dostarczeniu do banku wszystkich wymaganych dokumentów bank pomniejszy kwotę kredytu o środki otrzymane w ramach dofinansowania.

Kupując systemy solarne Roto otrzymasz zwrot 45% kosztów:

 • sporządzania projektu budowlano-wykonawczego

 • zakupu : kolektorów słonecznych, zasobnika wodnego, automatyki, aparatury pomiarowej i instalacji

 • montażu kompletnego zestawu

Koszty kwalifikowane nie mogą być wyższe niż 2 500 zł brutto za 1m2 zainstalowanych kolektorów. NFOŚiGW wymaga, aby kolektory słoneczne spełniały polskie normy EN-12975-2 oraz posiadały europejski certyfikat Solar Keymark. Systemy solarne Roto posiadają wszystkie wymagane certyfikaty i spełniają najwyższe normy jakościowe!. Co więcej, nasi Doradcy pomogą w obliczeniu kosztów jakie poniesiesz w związku z montażem instalacji Roto Sunroof.

Inwestuj w przyszłość ! Wiesz że to się opłaca !

Tradycyjne źródła energii są drogie i będą coraz droższe. Inaczej jeśli chodzi o energię słoneczną. Regulacje Unii Europejskiej zobowiązują nowe państwa członkowskie do dynamicznego wzrostu udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w ogólnym bilansie energetycznym danego państwa. Polska została zobowiązana do podwojenia tego udziału do 2020 roku. Niezbędne będą regulacje ustawowe, stymulujące inwestycje w OZE. Dlatego, wzorem krajów Europy Zachodniej, spodziewamy się wprowadzenia rozwiązań, dzięki którym inwestycja w OZE będzie wymiernym wkładem w ekologię i równolegle dobrą inwestycją kapitałową.