Wszystko do dachu w jednym miejscu

63 220 52 79 8:00 AM - 16:00 (Pon-Pt) 9:00 AM - 13:00 (Sob)

Lindab LPAL LPAH LPAN Goodlock zalety zastosowanie opis

Zobacz czym się charakteryzują się te znane produkty skandynawskie.

Dachy Lindab - zalety, zastosowania i opis surowców

Poznaj zalety oryginalnych szwedzkich pokryć dachowych z hut SSAB w wielu ciekawych kolorach, powłokach oraz wzorach - JAW Konin Regionalne Centrum Dystrybucji oraz skład fabryczny orynnowania i pokryć dachowych w Koninie zaprasza czyli Twój wymarzony dach zawsze w najniższej cenie w dowolnych surowcach z hut szwedzkich SSAB , a teraz także z hut fińskich RUUKKI.

Blachodachówka LPAH wysoki profil

Blachodachówka Topline LPAH (Wysoki Profil) lekka i cięta na wymiar blacha dachowa z wysokiej jakości powłoką poliestrową CLASSIC (MPE-mat, PE-połysk), w powłoce cynkowo-magnezowej PREMIUM SPE z 20 letnią pełną gwarancją (SPE-superpoliester) lub specjalnie wzmocniona powłoka HBP ELITE (HBP-High Build Poliester). Falisty kształt dolnej krawędzi arkusza nadaje okapowi harmonijny i efektowny wygląd. Dwa rowki kapilarne na lewej krawędzi arkusza gwarantują całkowitą szczelność na połączeniach wzdłużnych. Fabrycznie ścinany prawy górny i lewy dolny narożnik (bardzo ceniony przez dekarzy ponieważ znacząco skraca czas pracy) każdego arkusza gwarantują szczelne i niewidoczne połączenia arkuszy.

Blachodachówka Topline może być stosowana jako pokrycie dachów nowych lub remontowanych, na wszystkich rodzajach dachów o min. kącie nachylenia 14°.

Gwarancja producenta na wysoką jakość oferowanych blach: 15 lat na powłokę poliestrową CLASSIC PE oraz MPE, 20 lat gwarancji na PREMIUM SPE i 30 lat na HBP i HBP mat w klasie ELITE.

Blachodachówka LPAL LPAN

Blachodachówka Topline LPAL i LPAN (Niski Profil) to profilowana blacha dachowa cięta na wymiar arkusze blachy z wysokiej jakości powłoką poliestrową (połysk, mat) i HBP (High Build Poliester).

Falisty kształt górnej i dolnej krawędzi arkusza i cięcie po fali daje efektowny i niespotykany wygląd i do złudzenia imituje dachówkę. Pojedynczy rowek kapilarny na lewej krawędzi arkusza blachy zapewnia idealną szczelność połączenia.

Może być stosowana na wszystkich rodzajach dachów, na dachach nowych oraz wykorzystywana do dachów remontowanych. Profil inwestycyjny LPAN nie posiada cięcia po fali i występuje w połoce poliester i mat.

Blachodachówka panelowa GOODLOCK

Blachodachówka panelowa Goodlock (Wysoki Profil 44mm) to nowa propozycja firmy Lindab dla wszystkich, którzy cenią sobie piekny wygląd pokrycia dachowego, który w pełni imituje pokrycia ceramiczne, a dla dekarza to rozwiązanie jest bardzo szybkie i ekonomiczne w montażu. Modułowe panele Goodlock cechuje niezwykle prosta instalacja na dachu, a podwójny moduł jest wyprofilowany symetrycznie co umożliwia praktycznie montaż bez strat. Panel dachowy posiada w górnej części specjalny zatrzask dzieki czemu połącznie jest bardzo szczelne, a mocowanie wkrętów jest całkowicie niewidoczne.

Gotowe dwumodułowe panele Goodlock mogą być stosowane jako pokrycie dachowe do wszystkich typów dachów o kącie nachylenia powyżej 15°.

Gwarancja pisemna producenta na wysoką jakość oferowanych blach to aż 30 lat na powłoki ELITE HBP i HBP mat.

Dane techniczne panelówki GOODLOCK

Mocowanie ukryte pod spodnim panelem całkowicie gwarantuje stabilność połaci, a brak przewierceń na powierzchni blachy praktycznie całkowicie wyklucza ryzyko powstania korozji.

Standardowe wymiary paneli Goodlock pozwalają na obliczenia metrażu dachu w bardzo prosty sposób, a prostota instalacji to dla dekarzy ogromna oszczędność czasu i kosztów. Bardzo wysokie przetłoczenie profilu, bo aż 27mm i całkowita wysokość 44mm przy module blachy aż 440mm nadaje tej blachodachówce niespotykanego uroku i stylowego wyglądu.

Producent - firma Lindab - poleca ten nowy produkt z najwyższej jakości szwedzkiej stali w dwóch powłokach Classic czyli poliester mat oraz Elite w powłoce HBP w 6 kolorach czyli brąz, ceglasty, wiśniowy, grafitowy, czarny oraz zielony.

Trapezy Coverline LINDAB LTP20 LTP45

Blacha trapezowa Coverline LTP 20 i LTP 45 to pokrycie stalowe ocynkowane i powlekane wysokiej jakości powłoką poliestrową (połysk, mat) SPE i HBP w dowolnych powłokach Classic, Classic Mat, Premium i oczywiście Elite.

Blachy trapezowe są docinane na wymiar, dzięki czemu można praktycznie uniknąć odpadów. Lekkie arkusze o stabilnych wymiarach są niezwykle proste i szybkie w montażu. W zależności od wysokości profilu blachy trapezowe mają rdzeń stalowy o grubości od 0.5 do 0.6 mm.

Trapezy ścienne mają oznaczenie LVP20 oraz LVP45.

Blachodachówka LINDAB ROCA z posypką

Blacha z posypką Lindab Roca to blachodachówka z posypką mieneralną na rdzeniu z alucynku o kształtach inspirowanych tradycyjnymi pokryciami dachowymi z różnych stron świata.

Blachy z posypką wsytępują w profilach imitujących dachówki rzymskie, gont drewniany oraz styl toskański.

Lindab Roca to połączenie dużej wytrzymałości mechanicznej, elastyczności oraz sprężystości stali o podwyższonej żywotności dzięki zastosowaniu rdzenia w powłoce Aluzinc, która jest 4-krotnie bardziej wytzymała od pokrycia galwanicznego i posiada naturalny wygląd dzięki mineralnej posypce. Różmorodność bardzo ciekawej kolorystyki i wzorów pozwoli stworzyć atrakcyjny i trwały dach, który ochroni dom na długie lata.

Blacha na rąbek stojący LINDAB PLX

Blacha płaska na rąbek stojący PLX posiada bardzo plastyczne arkusze blachy płaskiej łączone ze sobą w technologii rąbka stojącego.

Podstawowy materiał PLX to bardzo miękka blacha stalowa wysokiej jakości pokryta cynkiem. Dostępna w powłokach HBP i Alucynk. Powłoka HBP o grubości 50 µm. posiada większą odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia eksploatacyjne oraz powstawanie zarysowań. Powierzchnia alucynkowa została obrobiona za pomocą SPT, aby zapobiec powstawaniu plam przy pracach dekarskich oraz ułatwić kształtowanie materiału.

PLX Alucynk można łączyć maszynowo lub ręcznie z blachą o temp. min. -5°C. Blachy PLX są niezwykle elastyczne i formowalne, dzięki czemu mogą być używane do pokryć dachowych o najbardziej nawet skomplikowanym projekcie oraz na elewacje. Jest wytrzymała, ognioodporna, niezwykle plastyczna, nie wymaga żadnych prac konserwatorskich. PLX w powłoce HBP dostępny jest w 17 kolorach i alucynku.

Gotowy rąbek stojący w panelach LINDAB SRP

Panel Lindab SRP Click to prostota i elegancja blachy płaskiej na rąbek połączona z atrakcyjną ceną.

Rewolucyjne pokrycie dachowe. Kompletne, prefabrykowane panele stalowe łączone na zatrzask tworzący rąbek stojący. Niezwykle eleganckie i trwałe, dzięki wysokiej jakości szwedzkiej stali użytej do produkcji w powłokach poliester, poliester mat oraz HBP otrzymujemy gotowy panel w długościach od 0.8-8mb w 11 kolorach.

Zastosowanie unikatowego rozwiązania technologicznego (zamków zatrzaskowych) pozwala na znacznie skrócenie czasu montażu oraz użycie gotowych paneli na niemalże każdym rodzaju dachu.

Dane techniczne - LINDAB SRP 25 i SRP 38

Panele mogą być stosowane jako pokrycie dachów o min. kącie nachylenia 14°, niezwykle łatwe w montażu oraz dostępne w dwóch wysokościach profilu 25 i 38 mm gładkich SRP oraz z przetłoczeniem SRP P. Gotowe panele dachowe na rąbek stojący Lindab SRP są ciekawą alternatywą dla blachy płaskiej w zwojach, z której profiluje się dopiero pokrycia, są bowiem już tak przygotowane, że ich montaż jest niezwykle prosty ponieważ nie wymaga specjalistycznych maszyn do zaginania rąbka, a co za tym idzie szybszy i bardziej ekonomiczny i co najważniejsze jest możliwy do wykonania przez ekipy dekarskie nie specjalizujące się w tego rodzaju pokryciach.

Kolorystyka i powłoki paneli SRP Click 25 i 38:

 • Classic Poliester PE: czarny,grafitowy,brązowy,ceglasty,czerwony,srebrny metalic

 • Classic Poliester mat MPE: czarny,grafitowy,brązowy,ceglasty,wiśniowy,zielony

 • ELITE HBP: brązowy,zielony patyna,antracyt metalic,miedziany metalic

Próbki kolorów i ich oznaczenie:

kolory PLX

kolory ral blach na rąbek stojący Lindab PLX kolorystyka HBP

kolory HBP

kolory blach Lindab SSAB poliester mat HBP

kolory ROCA

kolory blach Lindab Roca z posypką kwarcową

LINDAB ZASTOSOWANIE

 • Blacha dachówkowa – jako materiał do pokryć dachowych (minimalny spadek dachu 14°); dostępna w dwóch profilach: wysoki LPAH (60 mm) i niski LPAL oraz LPAN bez cięcia po fali(40 mm)

 • Blacha trapezowa – materiał do pokryć dachowych i elewacji; dostępne profile dachowe (LTP20 i LTP40) i elewacyjne (LVP20 i LVP45) oraz specjalne profile konstrukcyjne

 • Blacha płaska PLX (na rąbek stojący) – do pokryć dachowych i elewacji

 • Blacha Roca z posypką kwarcową (na rdzeniu alucynk) – do pokryć dachowych nowych i remontowanych

 • Materiał: blacha stalowa ocynkowana z hut SSAB, gr. rdzenia: 0,5 mm (LPAH, LPAL, LPAN), 0,5-0,6 mm (LTP/LVP45, PLX), 0,4-0,5 mm (LTP/LVP20)

 • Powłoki: poliester mat (oznaczenie MPE klasa Classic), poliester połysk (oznaczenie PE klasa Classic), superpoliester magnezowy (oznaczenie SPE klasa Premium), HBP w klasie ELITE, Alucynk (tylko blachy PLX i podkład Roca)

 • Produkcja: Szwecja, Polska i inne kraje EU (nietypowe przetłoczenia i wzory)

 • Aprobaty i certyfikaty: ISO 9001 i 14001, Polska Norma na blachy stalowe, Atest PZH

 • Kolory: 20 kolorów standardowych (LPAH, LPAN, LTP/LVP) i 18 (PLX), 3 LPAN (poliester i mat), 11 i 3 cieniowane (Roca Toscana, Madera, Serena, Rustica)

 • Zakres długości arkuszy [mm]: 910-5000 (LPAH), 830-5000 (LPAL,LPAN), 500-8000 (LTP/LVP20), 500-12000 (LTP/LVP 45)

 • Szerokość efektywna arkusza blachy PLX [mm]: 540-600 (po uformowaniu rąbków)

 • Akcesoria: gąsiory, wiatrownice, blachy okapowe, haftry (do montowania PLX), uszczelki, śruby, kominki, łaty stalowe, obróbki blacharskie na zamówienie