Wszystko do dachu w jednym miejscu

63 220 52 79 8:00 AM - 16:00 (Pon-Pt) 9:00 AM - 13:00 (Sob)

Szwedzki system rynnowy Lindab 30 lat gwarancji

Poznaj najstarszy skandynawski system rynnowy wykonany ze stali kolorowej w popularnych średnicach.

Rynny stalowe LINDAB RAINLINE - opis cech i zalet

Jako skład fabryczny i regionalne centrum dystrybucji LINDAB mamy przyjemność przedstawić ten znany i ceniony oryginalny szwedzki system rynnowy LINDAB RAINLINE - rynny LINDAB zawsze na miejscu zawsze od ręki - JAW Konin czyli Twój dostawca sprawdzonych rozwiązań.

Lindab Rainline czyli idealne rozwiązanie.

Lindab Rainline to stal galwanizowana i obustronnie powlekana dodatkowo specjalnie utwardzaną powłoką poliestrową HBP (High Build Poliester). Zastosowanie takiej technologii produkcji sprawia, że system jest bardzo wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne, wahania temperatur, uszkodzenia mechaniczne. Wysoka jakość stali szwedzkiej z hut SSAB, nowatorskie rozwiązania techniczne, prosty montaż, bogata gama kolorystyczna i estetyka to cechy, na które warto postawić, wybierając system rynnowy dla swojego domu. Często się słyszy, że systemy skandynawskie są płytkie, lecz należy pamiętać o tym, że system rynnowy nie jest stworzony do tego, by magazynować odbieraną z dachu wodę, ale by ją odprowadzać z połaci dachowej. Dlatego nie ma specjalnego znaczenia, czy rynna jest bardziej, czy mniej głęboka, czy rura spustowa ma większą, czy mniejszą średnicę. System ten posiada już 50 letnią tradycję, której jakość i zalety zna cały świat. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Warto więc zwrócić uwagę na kilka drobnych elementów, które sprawiają, że system spełnia swoją rolę prawidłowo.

Lindab Rainline to stalowy system odprowadzania wody z dachu, a o jego najwyższej jakości świadczą: trwałość, łatwość dopasowania i szybkość montażu. Został opracowany przez profesjonalistów dla profesjonalistów z czasem stał się dla nich oczywistym wyborem. Również dlatego, że dzięki swoim właściwościom Rainline jest niezwykle trwały i zapewnia wieloletnie użytkowanie bez problemów z korozją czy przeciekami Lindab Rainline posiada 30 letnią gwarancję.

Rynny półokrągłe Lindab - szczegóły ... → Rynny prostokątne Lindab - szczegóły ... →

Dopracowane elementy systemu rynnowego Lindab.

W zależności od projektu połaci dachowej i stopnia jej skomplikowania, aby system spełniał swoją funkcję należycie, konieczne jest zastosowanie wielu różnorodnych rozwiązań technicznych i akcesoriów. Lindab Rainline posiada wiele elementów dodatkowych, czasami niezbędnych przy montażu, a pozwalających na uniknięcie np. docinania rur albo spasowywania poszczególnych elementów. Takie elementy, jak: narożniki rynien (zewnętrzne i wewnętzrne), łączniki rur spustowych, mufy, końcówki do odpływu, przejścia i redukcje (do łączenia rur o różnych średnicach), klamry do łączenia rynien (wyposażone w specjalną uszczelkę), kolanka, trójniki ułatwiają dopasowanie systemu rynnowego do nawet bardzo skomplikowanego projektu dachu.

Lindab Rainline to również szereg akcesoriów, które sprawiają, że zamontowany system spełnia swoje zadanie bez zarzutu, a dodatkowo wygląda niezwykle estetycznie. Są to: osłony haków, osłony przeciwprzelewowe rynien (proste i narożne), czyszczaki, wyłapywacz deszczówki, podciąg rynny.

Rynny półokrągłe Lindab - szczegóły ... → Rynny prostokątne Lindab - szczegóły ... →

System rynnowy Lindab czyli szybki i wygodny montaż.

Podstawową zaletą systemu Rainline jest prosty i szybki montaż. Do instalacji odwodnienia potrzebne są proste narzędzia: piłka do metalu, śrubokręt, młotek i metrówka. Rynny i narożniki łączone są ze sobą za pomocą specjalnych klamer; nie ma więc potrzeby klejenia czy lutowania. Rury spustowe i kształtki mają specjalnie wyprofilowane końcówki umożliwiające połączenia na wpust. Montaż klamer, wpustów, haków rynnowych czy rurhaków ułatwiają zamontowane na nich specjalne zatrzaski. Dzięki uszczelkom EPDM wbudowanym w klamry i zamknięcia rynnowe system Rainline nie wymaga stosowania silikonów i uszczelniaczy dekarskich. Dostępna w firmie Lindab specjalna giętarka do haków - KBO ułatwia natomiast montaż rynien na hakach dokrokwiowych.

O wymiarach i średnicy użytych rynien decyduje wielkość całkowitej powierzchni dachu. Warto o tym pamiętać, bo im dach większy, tym więcej wody będzie musiał odprowadzić zainstalowany system rynnowy. Należy więc skrupulatnie obliczyć powierzchnię dachu, aby właściwie dopasować system zarówno pod kątem średnicy użytych rynien i rur, jak również ilości dodatkowych akcesoriów. Warto je stosować, aby zainstalowany system jak najlepiej sprawdził się w praktyce.

Przy obliczaniu cech koniecznego systemu należy również obliczyć liczbę haków do mocowania rynien. Haki rynnowe doczołowe KFK powinny być mocowane w odległości min. 600 mm od siebie. Ostatni i pierwszy hak zazwyczaj montuje się 100 mm od krawędzi dachu. Nachylenie rynny w stosunku do rury spustowej nie powinno być mniejsze niż 2% czyli 2 mm/m.

Jeśli powierzchnia połaci dachowej jest mniejsza niż 50 m2, stosuje się rynny o średnicy 100 mm i rury o średnicy ø75 mm, jeśli powierzchnia połaci zawiera się w przedziale 50–100 m2, stosujemy odpowiednio średnice rynien 125 mm i rur ø87 mm, jeśli zaś powierzchnia przekracza 100 m2, odpowiednie będą rynny 150/ø100mm, a na budynki przemysłowe 190 mm i rury ø120 mm.

Rynny półokrągłe Lindab - szczegóły ... → Rynny prostokątne Lindab - szczegóły ... →

11 rewelacyjnych kolorów rynny LINDAB do wyboru.

System rynnowy Lindab dostępny jest aż w 11 kolorach do wyboru: biały, brązowy, ciemnobrązowy, ceglasty, czerwony, czarny, srebrny, grafitowy, zielony, metaliczny grafitowy, miedziany oraz w alucynku. Taki zakres kolorystyczny pozwala praktycznie dopasować do większości typów pokryć dachowych oraz kolorów pomalowanej elewacji budynku.

Rynny powlekane Lindab posiadają bardzo odporną i delikatnie połyskującą powierzchnię. Gładka powierzchnia decyduje o tym, że na rynnach nie osadza się kurz, mech czy brud z otoczenia.

Rynny półokrągłe Lindab - szczegóły ... → Rynny prostokątne Lindab - szczegóły ... →