Podbitka dachowa drewniana sosnowa i świerkowa.

Dlaczego podbitka (podsufitka) drewniana ?

Zalet jest wiele, lecz najważniejsze to fakt, że jest to materiał naturalny i ekologiczny oraz jednocześnie niezwykle odporny na odkształcenia ze względu na naturalną sztywność, a w przeciwieństwie do paneli pcv „nie pracuje” i nie odkształca się w trakcie użytkowania niezależnie od warunków atmosferycznych w szczególności wilgoci i słońca nawet w przypadku długotrwałego działania promieni UV.

podsufitka drewniana sosna naturalna

Podsufitka drewniana sosnowa.

Podsufitka dachowa z drewna sosnowego na podbicia dachowe w postaci pojedyńczych paneli z piórowpustem montażowym.

Grubość: 19mm | Długość: 2.4-4mb | Szerokość: 110mm
podbitka drewniana sosnowa naturalna

Podbitka drewniana sosnowa.

Podbitka dachowa z drewna sosnowego na podbicia dachowe w postaci pojedyńczych paneli z piórowpustem montażowym.

Grubość: 19mm | Długość: 2.4-4mb | Szerokość: 125mm
podsufitka drewniana świerkowa

Podsufitka drewniana świerkowa.

Podsufitka dachowa z drewna świerkowego na podbicia dachowe w postaci pojedyńczych paneli z piórowpustem montażowym. Standardowo pakowana po 6szt i zafoliowana.

Grubość: 14mm | Długość: 2.4-4mb | Szerokość: 121mm

W jaki sposób można zamocować podbitkę ?

Podbitkę można mocować zarówno wzdłuż jak i poprzecznie do okapu dachowego, lecz najczęściej spotyka się podbitkę układaną prostopadle ze względu na bardzo wygodny montaż jak i ciekawszy efekt wizualny. Podbitkę dachową można montować do wystających końców krokwi lub na specjalnie przygotowanym stelażu z łat dachowych lub łat i kontr łat za pomocą gwoździ ocynkowanych. W przypadku mocowania podsufitki drewnianej, PCV czy stalowej wzdłuż krokwi profile biegną równolegle do połaci dachowej, a taki sposób montażu nadaje się idealnie na wykończenie bardzo spadzistych dachów z bardzo wysuniętymi okapami, gdzie tradycyjne zamocowanie podbitki poziomo czyli prostopadle do ściany mogłoby tam kolidować na przykład z oknami, a sama bryła dachu w połączeniu z budynkiem stworzyła by ogromną ciężką czapę o kiepskim wyglądzie i całkowicie niepraktyczną w użytkowaniu. Listwy montażowe zwane częściej jako startowe mocuje się przy ścianie oraz przy desce okapowej. Jeśli odległość między nimi przekracza 80cm, konieczne jest przybicie dodatkowej łaty pośrodku rozpiętości między okapem, a deską czołową. Mocowanie na stelażu z łat o przekroju 4×6 cm, które powinny być suche i co najważniejsze dobrze zaimpregnowane, a sam montaż przeprowadzony bardzo starannie z uwzględnieniem poziomowania, które ostatecznie wpływa na ostateczny wygląd zamocowanej podbitki. Stelaż prowadzący mocuje się na ścianie za pomocą kołków szybkiego montażu i przy desce czołowej za pomocą wkrętów fosfatowanych, a środkowy wzmacniający można wyprowadzić na łatach lub kontr łatach przymocowanych do krokwi dachowych.

Przykładowy sposób zamocowania stalażu.

szczegóły mocowania podsufitki do konstrukcji dachowej szczegóły mocowania listwy J do konstrukcji

Wentylacja drewnianej podbitki dachowej.

Podczas montaż podsufitki dachowej z drewna bardzo ważne jest zapewnienie otworów wentylacyjnych pozwalających na swobodne „oddychanie” drewna jak i części dachowej. Podbitki z PCV posiadają system paneli perforacyjnych, które cały ten proces kontrolują, natomiast w przypadku drewna należy zamontować na przykład okrągłe kratki wentylujące, które ostatecznie zapobiegną zawilgoceniu paneli drewnianych, docieplenia dachu z wełny jak i więźby dachowej, co mogło by doprowadzić do wypaczenia paneli oraz ich gniciu. W przypadku gdy deski są proste i układane na styk bez pióro-wpustu, nie ma potrzeby wykonywania otworów wentylacyjnych, ponieważ między deskami powstają szczeliny, które wystarczająco wentylują całą połać i podbitkę dachową.

Konserwacja podsufitki dachowej.

Drewno sosnowe lub świerkowe, z które wykonano panele boazeryjne można pomalować bejcą barwiącą na wybrany kolor i przed zamontowaniem polakierować, a ponowna konserwacja po kilku latach użytkowania takiej podbitki polega na jej ponownym malowaniu przed wcześniejszym oczyszczeniem jej z zabrudzeń i złuszczeń. Należy pamiętać o tym, że jakość i ilość zastosowanych środków konserwujących drewno będzie miała wpływ na jak długi czas będzie nam służyła bez potrzeby kolejnej konserwacji, ale też należy pamiętać, że takie zabiegi konserwacyjne są niezbędne co kilka lat.

Przejdź do strony głównej | Przejdź do kategorii podsufitka
Wszystko do dachu

Wszystko w jednym miejscu

Kiedy kupisz u nas materiały i akcesoria dachowe na Twój dach to masz pewność, że sprzedajemy tylko i wyłącznie sprawdzone przez lata towary, które posiadają wszelkie atesty i normy budowlane, a także solidne zaplecze gwarancyjne.

Transport w wyznaczone miejsce

Dbałość o klienta

Zastanawiasz się nad zakupem towaru u nas ? Dajemy Ci zapewnienie kompleksowej obsługi w trakcie i po sprzedaży :

  • Zapewniamy transport
  • Uzyskasz wszelkie porady
  • Wykonujemy pomiary dachów
  • Konsultacje w trakcie budowy
  • Pełny nadzór materiałowy
Kompleksowy skład fabryczny

Kompleksowy skład fabryczny

Kiedy szukasz jakiegoś towaru to oczekujesz niskiej ceny, wysokiej jakości i wizualnie takiego jaki pasuje integralnie dla Twojego domu. Jesteśmy składem fabrycznym wielu producentów, dlatego towary są w bieżącej sprzedaży po atrakcyjnych cenach.